ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

    Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

 

 

         Hayatını ülkesine ve milletine adayan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

         10 Kasım sadece Atatürk’ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetleri seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti; bu doğrultuda sanayisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla yürümektedir. Öğretmenlerimiz, eğitim çalışanlarımız ve öğrencilerimizle   ´Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.´ diyen Mustafa Kemal’in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz.

           Sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun nezdinde silah arkadaşlarını ve tüm kahramanları bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

                                                                                                                     Nurettin YILMAZ

                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

 

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0(486) 216 15 60-61-62-63 / Özel Kalem 0(486) 216 1559

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.