ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CİZRE FEN LİSESİ İSTANBUL´DA DÜZENLENEN "İNOVASYON TÜRKİYE YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER VE BULUŞLAR FUARI"NA KATILDI

Cizre Fen Lisesi İstanbul´da Düzenlenen  "İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler Ve Buluşlar Fuarı"Na Katıldı 
CİZRE FEN LİSESİ İSTANBUL´DA DÜZENLENEN

   T.C.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü, Tübitak, TSE, İstanbul Sanayi Odası tarafından desteklenen ´İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı bu yıl 13-16 Kasım 2014’ te İstanbul Fuar Merkezinde yapıldı.

    Ülkemizde en önemli fuar olma özelliğini taşıyan ´İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı´nda yer alanlar arasında; üniversiteler, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK Ar-Ge projeleri, teknogirişimciler, sanayi kuruluşları, kalkınma ajansları, teknoparklar ve teknopark firmaları, Ar-Ge merkezleri, sanayi odaları yöneticileri katıldı. Cizre Fen Lisesi fuara davet edilen 4 liseden biri olma başarısını gösterdi.

     Cizre Fen Lisesi Polimerlerin Doğada Çözünme Süresini Düşürmek İçin Alternatif  Bir yöntem, Çeti(Prosopis farcta) Bitkisinden Organik El Dezenfektanı, ve Atık Sularda Bulunan Ağır Metallerin Rinodina Poeltii Türü Likenlerle Giderimi  projeleri ile fuara katıldı. Fuarda yoğun ilgi gören Cizre Fen Lisesi Standını binlerce kişi ziyaret etti.  Projeleri hazırlayan Miryem  BAYRAM, Muhammed KAPLAN,  Fethiye ŞEN, Esra SEKİN ve Mehmet EZİN TRT OKUL da yayınlanan “Ömer ekinci ile GENÇLER UÇUYOR” programın canlı yayın konuğu oldular.

 

Şırnak MEM AR-GE

cizre fencizre fencizre fencizre fencizre fencizre fen

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.