ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ek Ders Karşılığı Görev Yapıp Sözleşmeli Öğretmenliğe Atananlardan İstenen Belgeler

Ek Ders Karşılığı Görev Yapıp Sözleşmeli Öğretmenliğe Atananlardan İstenen Belgeler

Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücret karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusu çerçevesinde adayların atamaları 11.09.2018 tarihinde sonuçlandırılmıştır.

 

               Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılan adaylar 27 Eylül 2018 tarihine kadar aşağıdaki belgeleri atandıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

 

a)    Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

 

b)   Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

 

c)    Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğrenim ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

 

d)   Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı ve onaylı örneğini (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılmaz)

 

e)    Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik belgesi,

 

f)     Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)

 

g)    Mal Bildirim Formu indirmek için tıklayınız,

 

h)    Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

 

i)     Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

 

j)     Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (eksiksiz doldurulmuş, ıslak imzalı ve fotoğraflı) (2 Adet) indirmek için tıklayınız.

 

Bu bağlamda, belgelerini teslim eden adayların belgeleri ilgili makamlarca incelenerek güvenlik soruşturmaları yapıldıktan sonra soruşturma sonucu dikkate alınarak adaylara 7201 sayılı Tebligat kanununa göre tebligat yapılacaktır. 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.