ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler;

    2017-2018   Eğitim-Öğretim yılı çalışma ve özverilerinizin karşılığı olarak alacağınız karnelerin heyecanı ile sona eriyor.  Dersler, sınavlar, notlar, ödevler derken artık bir eğitim öğretim yılını geride bırakıyor, yoğun bir tempodan çıkıyorsunuz.  Her birinizi göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı kutluyorum. Yarın alacağınız karnelerinizdeki sonuç ne olursa olsun kendinize olan güveninizi ve inancınızı hiçbir zaman yitirmeyin. Her biriniz bizler için ayrı bir değer, hepiniz ülkemizin geleceğisiniz. Öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla  uzaklaşmayın. Sizlerin başarısı, ülkemiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır.

    Uzun bir tatil dönemine giriyoruz. Çalışmak, derslerinizde başarılı olmak kendinize, ailenize ve topluma karşı sorumluluğunuz olduğu kadar, dinlenmek ve eğlenmek de en büyük hakkınızdır. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatil dönemini faydalı geçireceğinize inanıyorum. Dinlenmenin yanında her zaman söylediğimiz gibi düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz.

    İnsan, mukaddesatı olandır. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi siz çocuklarımız, gençlerimiz koruyacak ve ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız. Sizlerin milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olacağınıza, geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyeceğinize inanıyorum.        

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

    Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan siz sevgili öğretmenlerimizin, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve evlatlarımızı geleceğe hazırlamanın huzuru ve mutluluğu içinde bir eğitim yılını daha tamamlamanın tatlı ve onurlu yorgunluğu içinde olduğunuzu görüyorum. Bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum. Tatili, kendinizi yeni öğretim yılına hazırlamak için bir fırsat olarak değerlendireceğiniz inancı ile sizlerin ailelerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmesini temenni ediyorum.   

 

Saygıdeğer Veliler; 

    Hepimizin en kıymetli varlıkları olan ve geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızın başarıları kadar başarısızlıklarını da normal karşılamalıyız. Doğru yönlendirme, sıkıntıların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında ilginizi ve gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik olduğu noktaların giderilmesi için sizlerin eğitimcilerle daha sıkı bir iletişime geçmenizi ve yaz tatilini, çocuklarımıza ulaşmak için altın bir anahtar olarak değerlendirmenizi rica ediyorum. Bu tatil dönemini,  aile bağlarını güçlendirmek, birlikte kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olarak kullanın ve onlarla birlikte kitap okuyun; onlara, sevdikleri kitapları karne hediyesi olarak verin.

    Bu duygu ve düşüncelerle mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor,  eğitim ve öğretim mücadelesine emeği geçen bütün değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.  Evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren siz değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

                                                                                                                                           Nurettin YILMAZ

                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.