ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum."         Geleceğimiz, umudumuz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz sevgili öğrenciler; sevgi çiçeği gibi çocuklarımızı büyüten ve okullarımıza emanet eden saygı değer veliler; geleceğimizi yetiştirip topluma can veren hayatımızın rehberi eli öpülesi sevgili öğretmenler ve okullarımızı eğitim-öğretime hazırlayan yöneticilerimiz ve eğitim çalışanları yeni eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu, devletimize ve milletimize hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.
 İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

 

     Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı şu günlerde öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşayan çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. 292 ilkokul 1.sınıf çocuğumuza da aramıza “Hoş Geldiniz” diyoruz.

     İl genelinde; 5845 öğretmen  611 ÖRGÜN okul ve kurum  olmak üzere toplamda 146860 öğrenci , 4945 derslikte 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına “Merhaba” diyoruz.

 

             Sevgili Öğrenciler,

    Sizler geleceğimizin yetişkinlerisiniz. Bu nedenle kendinizi her yönden iyi yetiştirmelisiniz. Ülkesini ve milletini seven, eleştirel düşünme becerisine sahip, farklılıklara saygı duyabilen, erdemli ve çalışkan insanlar olmak hedefiniz olmalıdır. Bu konuda bizler sizlere tüm imkânları sunmaya hazırız. Sizlerden beklentimiz bu olanakları doğru ve faydalı şekilde değerlendirmenizdir.

   Ülkemizin geleceğine siz yön verecek, bu ülkede siz söz sahibi olacaksınız. Bu nedenle size sunulan imkânlardan en iyi şekilde yararlanmanız ve kendinizi geliştirmeniz, sizi, ailenizi ve öğretmenlerinizi mutlu edecektir. Sizin vatanını, milletini, bayrağını ve tarihini seven insanlar olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

 

 

          Saygıdeğer Veliler,

 

    Başarının en önemli unsurlarından biri sizlersiniz. Bundan ötürü evlatlarınızı geleceğe hazırlarken okulla işbirliği ve iletişim halinde olmalısınız.  Bunun yanı sıra çocuklarınızla duygudaşlık kurmak, onların kendilerini ifade etmelerine imkân sağlayan ortamlar sunmak, sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlamak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimlerine olumlu yansıyacaktır.  Çocuklarımızın eğitim öğretim sürecinde öğretmenlerimiz ve okul yönetimleriyle işbirliği içinde hareket etmeniz, eğitim öğretim faaliyetlerine destek olmanız eğitim kalitesinin artmasına ve çocuğunuzun başarısına büyük katkı sağlayacaktır. Çocuklarımızın eğitim sürecinde sizleri hep yanı başımızda görmek istiyoruz.

  Sizleri eğitim-öğretimin çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor ve sizlerden önemli katkılar bekliyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

    İnsanın ailesinden sonraki en önemli hayat mimarı. Kör gözleri açıp aydınlığı gösteren kişi. Geleceğimize yön veren, yeri geldiğinde bize anne-baba olan kişidir öğretmen. Azmin ve kararlılığın örneğidir öğretmen. “Dünyaya yeniden gelsem yine öğretmen olurdum.” diyecek kadar mesleğini seven sizler; ilgisiniz, bilgisiniz, sevgisiniz. Yüreğiniz engin denizler kadar şefkat dolu, kucağınız ummanlar kadar geniş. Her sözünüz öğrencilerimiz için bir ziyafet sofrası. Bu yönünüzle en büyük eserin mimarısınız. Socrates’a “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” dedirten gerçek de bu olsa gerek.

      

    Bugünlerin ve yarınların mimarı biz eğitimcileriz. Çünkü insana yatırım yapıyoruz.  Biliyoruz ki insana yapılan yatırım geleceği aydınlatmaktır. Huzuru avuçlarının arasına almaktır. Şeyh Edebali der ki : “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Bizler de bu düstur ışığında   yol almalıyız.

    Eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                             Nurettin YILMAZ

                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0(486) 216 15 60-61-62-63 / Özel Kalem 0(486) 216 1559

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.