ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON, İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON, İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Video konferans yoluyla tüm Türkiye'de 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen toplantıda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı" doğrultusunda koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi kapsamında yapılan çalışmalar, bu doğrultuda alınacak tedbirler hususunda hitapta bulundular.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Ali Hamza  Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Orhan Al, Vali Yardımcısı  Sayın Faruk Doğru, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Sayın Mustafa Çobanoğlu,  İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ömer Yılmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın  Muzaffer Akçam, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Sayın İsmail Başıbüyük, ve İl Müftüsü Sayın Ramazan Tolan, Hâkim Sayın  Ömer Erdem Aladağ, Cumhuriyet Savcısı Sayın Sema Çilingiroğlu,  katıldı.

 

Bilgilendirme sunumunun yapıldığı toplantı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede kamu görevlileri kadınlar tarafından hazırlanan "Bize Güvenin" temalı video gösterimi izlenmesiyle devam etti.

 

Video konferansın ardından Valilik Toplantı Salonundaki Koordinasyon toplantısı Valimiz  Ali Hamza Pehlivan başkanlığında devam etti. 25 Ocak 2021 tarihi itibariyle 81 ilde uygulanmaya başlanan Elektronik Kelepçe uygulamasının Şırnak İlimiz açısından değerlendirilmesi yapılarak 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanılan 6284 Sayılı Kanun Kapsamında Aile İçi ve Kadına Şiddet Olayları Kayıt ve Risk Değerlendirme Formunun önleyici ve koruyucu tedbirler açısından etkisi ile formun uygulama aşaması görüşüldü.

 

        Daha sonra Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün işbirliği ile Aile İçi Şiddet Büro Amiri tarafından elektronik izleme sistemi, pilot uygulamanın ülke genelinde yaygınlaştırılması, elektronik kelepçe uygulaması, aile ve kadına karşı şiddet olay/tedbir karar sayıları, 2021 yılı olaya karışan şahısların analizi, aile içi ve kadına karşı şiddet olaylarında mağdur/şüpheli yakınlığı, 2020-2021 yılları KADES uygulama faaliyetleri, aile içi ve kadına karşı şiddet olayları kayıt ce risk değerlendirme formu ile ŞÖNİM aşaması, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında Şırnak ŞÖNİM aile bilgi sistemine yansıyan il ve ilçe bazında önleyici ve koruyucu tedbirlerin değerlendirmesi hakkında sunum gerçekleştirildi.

 

        Toplantı, Valimiz Ali Hamza Pehlivan ve katılımcıların genel ve münhasır değerlendirmelerde bulunması ile sona erdi.

 

11-04-202111-04-202111-04-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.