ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NUH’UN KAHRAMANLARI İKİ ÖDÜL İLE ŞIRNAK’A DÖNDÜLER

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından koordine edilen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ Projesi yarışmasına  Şırnak Merkez Hürriyet Ortaokulu olarak katıldık.Şırnak Merkez Hürriyet Ortaokulu dünya çapında bir turnuva olan FLL(First Lego Leauge) Turnuvası’nın Türkiye’de İstanbul’da gerçekleştirilen turnuvasından iki ödül ile döndü.
NUH’UN KAHRAMANLARI İKİ ÖDÜL İLE ŞIRNAK’A DÖNDÜLER

Türkiye’de 13 yıldır gerçekleştirilen turnuvanın 4 Şubat 2017 İstanbul turnuvasına güneydoğu bölgesinde sadece Şırnak’tan katılım oldu.Şırnak’ın Merkez ilçesinde bulunan Hürriyet Ortaokulu öğretmeni Selin AKTAŞ‘ın takım koçluğu ve Öğrencileri Davut Musa BİLGİN , Muhammed Ali PÖGE,  Abdurrahim OĞUZ,  Nasibe PÖGE ile  Nuh’un Kahramanları Takımı’nı kurdular.Nuh’un Kahramanları yaklaşık iki aylık süreçte yoğun ve özverili bir şekilde çalıştılar ve İstanbul’un FLL Turnuvasına katıldıar. Nuh’un Kahramanları tasarladıkları robotları Toretto’yu  bilgisayar programlarıyla yönettiler ve FLL Turnuvası görevlerini yerine getirdiler. Ayrıca ‘Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız’ alanında proje geliştirerek üç farklı jüri karşısında farklı alanlarda sunumlar yaptılar.
Turnuva’da yaklaşık 36 özel okul arasında Nuh’un Kahramanları Takımı 10. oldu. Bu sıralamanın yanında takım koçu Selin AKTAŞ en iyi takım koçu ödülü olan Aslan Koç Ödülü’nü ve Nuh’un Kahramanları takımı da en çok umut vadeden takım olarak Yükselen Yıldızlar Ödülü’nü aldılar.

 

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.