ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak´ta 2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi Düzenlenen Törenlerle Başladı

     Vali vekili Mustafa AKGÜL,  Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz, İl Jandarma Komutanı Mustafa Sakaoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Baran, İl Mİlli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla İlköğretim Haftası kutlama programı yapıldı.
Şırnak´ta 2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi Düzenlenen Törenlerle Başladı

       

 Törenlerin ilki Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.

               Daha sonra törenlere Kumçatı Yatılı Bölge Ortaokulunda devam edildi.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz ALAGÖZ;

 " Şırnak´ta 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ilimizde; okul öncesinde 9500, İlkokulda 68.500, ortaokulda 42112, ortaöğretimde 32536, Açık Ortaokulda 824 Açık Liselerde 10001 olmak üzere toplam 163473 öğrencimiz eğitim-öğretim görecektir. Yeni eğitim öğretim yılında ilimize çeşitli alanlarda 2141 öğretmen ataması yapılmış, eğitime taze kan verilmiştir. Bu sayı, Şırnak ilimizde şimdiye kadar verilen en çok öğretmen sayısıdır.

Sevgili Öğrenciler; öğrencilik yılları, hayatımızın en tatlı ve en coşkulu anlarıdır. Okulunuzu ve arkadaşlarınızı seviniz, kendinizi geliştirin ve yetiştiriniz. Öğretmenlerinizden, en iyi şekilde faydalanınız. Düzenli çalışınız, çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.

              Değerli öğretmen arkadaşlarım !

Öğretmenliğin bir ideal ve fedakarlık mesleği olduğunu, asla unutmayınız. Çünkü çok kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz. Yeni bir eğitim öğretim yılının başında, sağlıklı ve başarılı bir yılı geçirmenizi diliyorum

              Saygı değer veliler,

Çocuklarımız, bizim en değerli varlığımız, servet ve sermayemizdir. Onların iyi insan olarak yetişmeleri, kendilerine, ailelerine, vatana-millete ve insanlık alemine  faydalı olmaları için her türlü destek ve çabayı gösteriniz. Onlara uygun çalışma ortamı sağlayınız. Gerektiğinde, çocuklarınız için kendi özel  zevklerinizden fedakarlık yapınız.

Bizde kendi sorumluluklarımızı biliyoruz, ilimizde eğitim öğretim adına elimizden gelen tüm gayret ve çalışmayı yapacağız. Bizlerden beklenenleri hakkıyla yerine getirirsek yarınlar daha güzel olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle;

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilimize, ülkemize,  tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, sağlık ve huzur içinde başladığımız eğitim öğretim yılının sağlık ve kardeşlik içerisinde başarılı ve verimli sonuçlanmasını yüce Allahtan diler, saygılar sunarım.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

            Konuşmaların ardından öğrencilerin eğlenceli oyunlar sahnelemesiyle program devam etti. Ardından 5. sınıf öğrencilerinin, anasınıfı öğrencilerine "Hoş Geldiniz" karşılamasıyla tören sona erdi.

 

 

ilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıkonşma

 

 

 

 

 

 

        

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0(486) 216 15 60-61-62-63 / Özel Kalem 0(486) 216 1559

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.