ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnakta Okullar Hayat Olsun Projesi tanıtıldı

Şırnakta Okullar Hayat Olsun Projesi tanıtıldı

16 Ocak 2015 tarihinde İlimizde düzenlenen İl Yürütme Toplantısına Bakanlık temsilcisi Sayın Şah Murat ŞAHİNER, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Orman İşletme Müdürlüğü temsilcisi, Belediye temsilcisi ve proje kapsamında bulunan okul müdürleri katıldı. Bakanlık temsilcisi ´Okullar Hayat Olsun Projesi´nin Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Katılımcı Gönüllü Belediyeler işbirliğinde geliştirilen bir protokol olduğunu söyledi. Sn. Şahiner  ´Okullar Hayat Olsun Projesi´ ile MEB´e bağlı olarak faaliyet gösteren tüm okulların eğitim öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması gerektiğini ifade etti. ´Okullar Hayat Olsun Projesi´yle okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenmesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde peyzaj ve tasarımının yapılması, ağaçlandırılması ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmesini amaçladıklarını aktaran yetkili, projenin nasıl yürütüleceğini ve proje ortaklarının proje kapsamındaki görev ve yapılması hedeflenen katkılarını anlattı.

Toplantıya katılan Orman İşletme İl Müdürlüğü temsilcisinin, Belediye temsilcisinin, Halk Eğitim Merkezi temsilcisinin ve proje kapsamında bulunan okul müdürlerinin görüş ve önerilerini alarak İlimizde yaşanan sıkıntılara değinildi. Şırnak ilinde yaşanan sıkıntının öncelikli olarak güvenlik ve temizlik personeli eksikliği olduğunu belirten yetkili bu konu ile ilgili gerekli birimlere bilgi vereceğini belirtti.

Toplantı salonunda toplantıya katılan temsilcilere katkılarından dolayı teşekkür ederek İlimizde daha da güzel çalışmalar görmek istediklerini belirtti.

 

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN 16 OCAK 2015 TARİHLİ İL YÜRÜTME TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR

 

1-      Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yapılan çalışmaların ana amacı çevre halkının okullara gelmesi ve okulların eğitim öğretim saati dışında kullanılması.

2-      Proje kapsamında yapılan çalışmalar doğrultusunda gerekli ödenekler bakanlıktan talep edilebilecek.

3-      Vatandaşın evde oturmasına izin verilmeyecek ve okula ait eşya (bilgisayar vb.) ve alanları (bahçe, spor salonu vb.) kullanabilecek.

4-      Bu konuda muhtarlar üzerine düşen görevi yapmalıdır.

5-      Bir adet ilde ve bir adet ilçede örnek göstertilebilecek Z Kütüphane yapılmalı.

6-      Z Kütüphane yapımında belediye kendi amblemini kullanarak katkıda bulunabilir.

7-      Orman işletme Müdürlüğü fidan dikimlerinde destekte bulunmalı.

8-      Belediye; halka yapılan her türlü hizmete destekte bulunmalı ve talepte bulunulan her konuda yardımcı olmalıdır.

 

9-      Yapılan çalışmalar okullar hayat olsun projesi web sitesinde yayınlanmalı.

 

toplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantı

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.