ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen alımı ile ilgili duyuru

a) 08.08.2016 tarihinden 11.08.2016 tarihine kadar aşağıda belirtilen alanların dışında kalan tüm alanlara KPSSP10 puan türünden 50 ve üzeri puan alanlar bu tarih aralığında sistem üzerinden başvuru yapacak ve adayların tercihlerini onaylatabilmek üzere ilgili ilçelere vermiş oldukları belgelerin sisteme işlenen ile aynı olup, olmadığı v.b. konularda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onaylama komisyonu sorumlu olacaktır.

b) 05.09.2016 tarihinden 08.09.2016 tarihine kadar başvuru yapacak olan alanlar ise Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca) Rehberlik, Okul Öncesi, ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden 50 ve üzeri puan alanlar belirtilen tarihlerde sistem üzerinden başvuru yapacaklardır. Duyuruda belirtilen belgelerin teslim alınması ve uygun başvuruların onaylanmasından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde oluşturulan Onaylama Komisyonu sorumlu olacaktır.

c) KPSSP10 sınavından 50 ve üzeri alanlar (a) bendine KPSSP121 sınavından 50 ve üzeri alanlar ise (b) bendinde belirtilen tarihlerde sistem üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

ç) Başvurularda Öğretmen adayının mezun olduğu alan, Talim ve Terbiye Kurulunun çizelgesi baz alınarak atanmaya uygun alan üzerinden yapılan tercihler onaylanacaktır.

d) Başvuru belgelerinin asılları ilgili ilçelere ibraz edilecek ve birer fotokopileri yetkili personel tarafından alınacaktır.

e) Duyuruda belirtilen şartların ve belgelerin kontrolünün tüm sorumluluğu ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki onaylama Komisyonunda olduğundan ilgili personele gerekli tebligatın yapılması ve tebligat ile başvuru belgelerinin en az iki yıl süre ile korunması gerekmektedir.

f) Tüm bu süreçleri geçen ve tercihi doğrultusunda ataması gerçekleşen Öğretmen adaylarının göreve başlama iş ve işlemleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılarak ilgili ilçelere yönlendirilecektir.

Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Duyurusu İçin Tıklayınız. 

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0(486) 216 15 60-61-62-63 / Özel Kalem 0(486) 216 1559

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.