ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Telafide Ben De Varım'' Değerlendirme Toplantısı İl Milli Müdiremiz Sayın Nazan Şener Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin Katılımlarıyla Gerçekleşti

''Telafide Ben De Varım'' Değerlendirme Toplantısı İl Milli Müdiremiz Sayın Nazan Şener Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin Katılımlarıyla Gerçekleşti

Toplantıda; Öğrencilerimizi akademik, sosyal ve duygusal yönden desteklemek amacıyla Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım"  Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, il Milli Eğitim Şube Müdürleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Salgın nedeniyle öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dahil olacağı Ulusal Destekleme Programı (UDEP) kapsamında Bakanlığımızca belirtilen telafi programı eğitimi ile ilgili ilimizde öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik, sosyal, duygusal ve akademik desteklerimizi sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmaların görüşüldü.

 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, "Yaz dönemiyle birlikte Bakanlığımız yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan Ulusal Destekleme Programıyla salgın döneminde okullarından uzak kalan öğrencilerimiz için telafi programları hazırladı. İlimizde de her okulumuz Talim Terbiye Kurulunca hazırlanan öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak zümreler marifetiyle hazırlanan çerçeve dâhilinde kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Okullarımız 2 Temmuz'dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, gönüllülük esasına bağlı olarak isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılına kadar öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz" açıklamasında bulundu. İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener bakanlığımızca belirtilen telefi programı uygulama esasları hakkında bilgilendirmeler yaparak İlçe milli eğitim müdürlerin  sorularını cevapladı  durumları hakkında bilgilendirme yaparak toplantıyı sonlandırdı.

12-06-202112-06-202112-06-202112-06-202112-06-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.