ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyma merasiminin ardından Anma törenine, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda devam edildi.
10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

Buradaki programa Vali Hasan İPEK´in yanı sıra Garnizon Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR,  1´nci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman GÜRCAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali AKMAZ, Vali Yardımcısı Mustafa AKGÜL, Serkan ŞEKER ve Turan BEDİRHANOĞLU, İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU,İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, İl Jandarma Komutanı Mustafa SAKAOĞLU, TSO Başkanı Osman GELİŞ, diğer protokol üyeleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

            Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tümgeneral Ömer Keçecigil Ortaokulu´ndan Türkçe Öğretmeni Sibel KILINÇ yaptı. Konuşmanın ardından ise çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler tarafından şiirler okundu.  Anma töreninde ayrıca Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile ilgi bir slayt gösterimi de yapıldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik grubu tarafından Atatürk´ün sevdiği türküler ve marşlar seslendirildi. Programda okullar arasında yapılan Atatürk konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında birincilere Vali Hasan İpek, ikincilere Garnizon Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar ve üçüncülere de Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş tarafından ödülleri verildi. 

10 Kasım Anma Programı10 Kasım Anma Programı10 Kasım Anma Programı10 Kasım Anma Programı10 Kasım Anma Programı10 Kasım Anma Programı

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.