ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''1000 MESLEK LİSESİ SANATSAL ETKİNLİKLERDE BULUŞUYOR''

''1000 MESLEK LİSESİ SANATSAL ETKİNLİKLERDE BULUŞUYOR''

 Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün başlattığı "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" isimli sanatsal etkinlik ile ilimiz Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, okullarda eğitim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından ve öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması boyutunda yapılacak iki aylık çevrim içi (online) etkinlik çalışmasıyla sanatsal üretim yapacak hâle getirilmeleri, ortaya çıkacak ürünlerin online platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır


Bu kapsamada, Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri öncülüğünde Şırnak ilinde bulunan, 1000 Okul projesi kapsamındaki 7 (yedi) meslek lisesinin gönüllü öğrencilerini sanatsal etkinliklerle buluşturuyoruz.  Müzik alanında 25, Görsel Sanatlar alanında ise 30 Meslek Lisesi öğrencisi projede yer alıyor.  Proje, Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi'nden Resim ve Müzik alanında birer öğretmen ve öğrenci rehberliğinde yürütülüyor. Yapılacak tüm resim etkinliklerinin konusu serbesttir. Müzik ses icrası etkinlikleri konuları ise Türk Müziği, Halk Müziği veya Batı Müziği dallarının herhangi birinden seçilebilecektir.


DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE GÜZEL HEDİYELER VAR

  01 Mart- 30 Nisan tarihleri arasında online (çevirim içi) gerçekleşecek sanatsal etkinlikte meslek lisesi öğrencileri, seçtikleri sanat dalında birer ürün ortaya çıkaracaklar. Resim ve Müzik alanında birinci seçilen eserlerin sahibi öğrencilere birer Dizüstü Bilgisayar; İkinci ve Üçüncü seçilen öğrencilere Tablet hediye edilecektir.

   

''1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor'' Projesiyle ilgili Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nazan ŞENER önemli açıklamalarda bulundu.  ŞENER, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri öncülüğünde gerçekleşecek sanatsal etkinliklerle, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan okullardaki öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimleri açısından önemine değindi. Şener; "Pandemi sürecinde okullardan uzak kalan öğrencilerin bu tür etkinliklerle okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güven duygusunun geliştirilmesi, zamanlarını verimli geçirerek uygun olmayan ortamlarda bulunmalarının önlenmesi suretiyle zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi gibi birçok hedef amaçlanmaktadır." dedi. Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener son olarak çalışmalarda yer alan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

23-03-202123-03-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.