ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Bağımlılıkla Mücadele ve 2. Dönem Planlama konulu toplantı gerçekleştirildi.

    2017-2018 Eğitim -Öğretim Yılı Bağımlılıkla Mücadele ve Güvenli Eğitim Toplantısı Sayın Valimiz Mehmet AKTAŞ başkanlığında toplandı.
2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Bağımlılıkla Mücadele ve 2. Dönem Planlama konulu toplantı gerçekleştirildi.

 

 

Sayın Valimiz Mehmet AKTAŞ, Şırnak Belediye Başkan Vekili Turan BEDİRHANOĞLU, Vali Yardımcısı Sercan GÖKDEMİR, İl Jandarma Alay Komutanı Selçuk YILDIRIM, İl Emniyet Müdürü Ömer USLUSOY, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ köy ve mahalle muhtarları, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcilerinin katılımlarıyla bağımlılıkla mücadele ve 2.dönem planlama toplantısı Şehit Ahmet Kara İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantı Valimiz Mehmet AKTAŞ’ın açış konuşmasıyla devam etti. Valimiz Mehmet AKTAŞ, bir toplumun, çağın gerektirdiği eğitimi yeterli bir şekilde alabilmesi durumunda huzur, refah ve ekonomik kalkınmanın yaşanacağını söyledi.

 

Sayın Mehmet AKTAŞ şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“ Çocuklarımızın uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıklarla yüz yüze gelmemeleri için kötü niyetli insanların çocuklarımıza bağımlılık yapan maddeleri onlara ulaştırmamaları için büyük duyarlılık göstermemiz lazım. Ayrıca bölgemizde var olan yıkıcı, bölücü terörist unsurlarını çocuklarımızdan uzak tutmak için tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde olmamız lazım. Bu noktada emniyet güçlerimiz, jandarmamız, polisimiz gerekli tedbirleri alacaktır. Hem bu bölücü fikirlerin çocuklarımıza ulaşmasını engellemek hem de uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan çocuklarımızın uzak durması için güvenlik güçlerimiz gerekli önlemleri alacaktır. Bu konuda hem eğitimi camiamızın hem de muhtarlarımızın desteğini istiyoruz. Eğer bu desteği vermezseniz çocuklarımızı muhafaza edemeyiz.”

 

Toplantı daha sonra Valimiz Mehmet AKTAŞ’ın başkanlığında Belediye Başkan Vekilimiz Turan BEDİRHANOĞLU, İl Emniyet Müdürümüz Ömer USLUSOY, İl Jandarma Alay Komutanı Selçuk YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın da  panelde soru-cevap, görüş ve önerilerinin alınması ile devam etti.

Forum ardından tüm davetlilere teşekkür eden ve konuşulanların tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde sahada faaliyete geçilmesini isteyen Sayın Mehmet AKTAŞ daha sonra salondan ayrıldı.

01-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-2018

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.