ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

   2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul müdürleri toplantısı Çok Programlı Anadolu Lisesinde icra edildi. Yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilimiz genelindeki okul müdürleri katıldı.

    Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, Şırnak İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ’ın açış konuşması ve başarılı, huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçmesi temennisi ile başladı. İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, toplantının açılışında yaptığı konuşmasında okulların tatil döneminde yeni eğitim-öğretim yılına fiziki iyileştirmeler yapılarak hazırlandığını belirtti.

 

  İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, “Bizler okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açıdan da en üst seviyeye getirmek istiyoruz, bu nedenle öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal girişimlerini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

     Yenilenen Müfredat Tanıtım Seminerlerinin tüm öğretmenlerimize yönelik planlandığını belirten Nurettin YILMAZ, tüm resmi ve özel ilk ve ortaokullarımızda görev yapan öğretmenlerimizin 6-14 Eylül tarihlerinde ilgili okullara giderek müfredat tanıtım seminerlerine katılacağını ifade etti. Tüm öğretmenlerin bu seminerlere eksiksiz katılımı konusunda müdürlerimizden hassasiyet göstermelerini önemle rica etti. Yeni müfredatla ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz konuyla ilgili veli toplantıları yapılarak velilerin de bilgilendirilmesini istedi.

 İlimize yeni atanan öğretmenlerin iş ve işlemlerinin takibinin yapılması, destekleme ve yetiştirme kursları, okul kantinlerinin ve servislerinin takibi, öğretmenlere farklı konularda görevlendirilmelerin sağlanması, mesleki ve teknik okullarda öğrenci nakilleri takibinin yapılması, pansiyonlarda bulunan gıdaların kalite kontrollerinin yapılması için gereken tedbirlerin alınması, okul servislerinin iyileştirilmesi için Şırnak Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğüyle işbirliği içerisinde olunacağı, Devlet Yönetim Sistemi için detaylı seminer verilmesi, başarılı öğrencilerin ve personellerin ödüllendirileceği ve beyaz bayrağa sahip okul sayısının arttırılması, öğrencilerin devamsızlık durumlarının gözlenmesi gibi konulara değindi.  

   Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve eğitimin diğer paydaşlarıyla her an iletişim halinde olan müdürlerimize, iletişimin öneminden bahsederek, ne kadar önemli bir konumda olduklarını ve doğru iletişim kanallarını kullanmaları halinde tüm bu sayılan unsurların olumlu etkileneceğini ifade etti.  

   Toplantı, okul müdürlerinin sorularının cevaplanmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

11-09-201711-09-2017


ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.