ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıl Dönümü Şırnak’da düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

İlk tören Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ’ün Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sunmasıyla başladı. Kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle devam etti.

           Valilik bahçesindeki törenin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Kapalı Spor Salonun’da yapılan kutlama programına geçildi. Vali Ali İhsan SU, Garnizon Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ İl müdürleri, öğretmenler,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı çocukların okuduğu şiirler ve çeşitli etkinliklerle devam etti. İlkokul öğrencilerinin oynadığı çeşitli yörelerden oluşan halk oyunu gösterisi izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.  Resim, şiir, kompozisyon ve spor alanındaki yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıl Dönümü kutlama etkinliği öğretmen ve öğrencilerin Vali Ali İhsan SU ile birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.