ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı 29.10.2015

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı 29.10.2015

            29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü kutlamaları, Şırnak Kapalı Spor Salonunda Vali Ali İhsan Su´nun katılımıyla, gerçekleştirildi.

         Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında ilk olarak, Vali Ali İhsan Su Şırnak Kapalı Spor Salonunda kutlamalar için bulunan; protokol, halk, öğrenci ve öğretmenlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Saygı duruşunda bulunulup  İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın, 81 ilimizde ve dış temsilciliklerde okunmak üzere göndermiş olduğu  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

        Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su; "Bugün Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünün burada olduğu gibi ülkemizin her yerinde coşku ve heyecanla kutlandığını ifade ederek, tarihten günümüze her zaman insanlığın yüce değerlerinin yanında olmuş ve ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düşünce ve inancıyla yoğrulmuş olan yüce milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Cumhuriyetle umudun, inancın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin temellerini yeniden oluşturmuştur."dedi.  Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Vali Ali İhsan Su şunları söyledi; "Yüce milletimiz içeriden ve dışarıdan ülkemizi ve milletimizi bölüp parçalamak, huzurunu ve güvenliğini yok etmek isteyenlere karşı geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da gerekli cevabı verecektir. Çünkü bizler ülkemizin doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bir ve beraberiz.

        Bizler bin yıldır bu topraklarda aynı kader çizgisinde birleşmiş, tasada, kıvançta ve inançta aynı değerleri paylaşmış bir milletiz. Bu bakımdan ülkemizde yaşayan her bir vatandaşımızla ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak ve gelecek nesillerimize daha huzurlu daha zengin daha güzel bir ülke bırakmak için çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu güzel vatanımızı bizlere emanet eden kahraman Gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm Şırnaklı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum " dedi.

        29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, il merkezindeki okullarda okuyan öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini ifade eden şiirlerin okunması,  diğer öğrenciler ve sporcular tarafından gerçekleştirilen; dans, taekwondo ve halkoyunları gösterileri ile son buldu.


        Program sonunda, Vali Ali ihsan Su ve il protokolü tarafından il genelinde yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program bitiminde Vali Ali İhsan  Su´ya, yanına gelen çocuklar tarafından çiçek verildi.

         29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine; Vali Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, 1. Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Vali Yardımcıları; Serkan Şeker, Ümit Altay ve Turan Bedirhanoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma  Komutanı Albay Sami Özturan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurettin YILMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri,  il protokolünün diğer üyeleri, vatandaşlar, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

29 ekim29 ekim29 ekim29 ekim29 ekim 29 ekim

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.