ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara'nın Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarından Olan Saray Kumaşı Sof Dokuma Şırnak'ta Canlanacak

Ankara'nın Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarından Olan Saray Kumaşı  Sof Dokuma Şırnak'ta Canlanacak

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğü'nün 'Sof Kumaşı Projesi' kapsamında sof kumaşı üretiminin 2. eğitim ayağı olan sırlama işlemi eğitimi için Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Nazmiye Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine görevlendirilen El Sanatları ve Tekstil Öğretmeni Didem Özkorucuklu ve Trikotaj Öğretmeni Şerife Alp ile El Sanatları ve Tekstil Öğretmeni Mustafa Aslankılıç İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener'e ziyarette bulundular.

 Ziyarette Ankara'nın unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından olan saray kumaşı Sof dokumanın yeniden üretime kavuşturulması ve ustaların yetiştirilmesi için gereken çalışma ve işbirliği yapılacağı konusunda fikir alış verilişi yapıldı. 

 İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, Nazmiye Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine  görevlendirilen El Sanatları ve Teknoloji Öğretmeni Didem Özkorucuklu ve Trikotaj öğretmeni Şerife Alp ile El Sanatları ve Teknoloji  Öğretmeni Mustafa Aslankılıç'a yapmış oldukları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

19-06-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.