ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE BÜLTENİ

AR-GE BÜLTENİ

 

        Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE ekibi tarafından yılda  2 kere  hazırlanan Ar-Ge bülteninin amacı yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmektir. Öncelikle  Ar-Ge birimlerinin kurulmasının temel amacı, insan ve madde kaynağını  etkin ve verimli kullanılması, uzmanlık, tecrübe ve birikimin yerinde kullanılması, faaliyet ve projelerde tekrarların önlenmesi için çalışmaların tek elden aynı ekip tarafından yürütülmesinin sağlamaktır. Ayrıca; stratejik yönetim, kurumsal  inovasyon, hizmetlerin niteliğinin iyileştirme, kapasite geliştirme ve dolayısıyla kurumsal değişimi yakalama olan çalışmalar bileştirmektir.

         5018 Sayılı kanun gereğince tüm kamu kurumları  stratejik yönetim anlayışıyla  planlama yapmakta, vizyonların uygun amaç ve hedefler belirlemekte, hedefler ulaşmaya sağlayacak stratejileri hayata geçirmek için proje tabanlı faaliyetler gerçekleştirmektedir. Milli Eğitim bakanlığınca uygulanan projelerle birlikte yerel sorunların çözüm ve iyileştirmeler için planladığımız ve uygulamaya aldığımız stratejik eylem planlarımız birçok projeyi içermektedir. Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birim tarafından sekizinci hazırlanan ARGE bülteni ile yeniden karşınıza gelmekte mutluluk duymaktayız. Ekip olmanın ruhunun yakalamış bir takım olarak 2017 yılında ikinci yarısında yaptıklarımızı yeniden bir hatırlamak-hatırlatmak yeni ufuklar açma düşüncesindeyiz. Yeni projelerle; müfredat kapasitesinin sınırlarını zorlayarak ‘’milli ve manevi değerlerle donatılmış, geçmişini iyi bilen, geleceğe yön verecek bireyler yetiştirmeyi’’ amaçlamaktayız.

 

Bülten için tıklayınız.

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.