ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü İlimizde Anıldı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü İlimizde Anıldı.

        18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıl dönümünde ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilimizde de anma töreni düzenlendi.

        İlk tören, il protokolü, askeri erkan, öğretmenler, öğrenciler ve Şırnaklı vatandaşların katılımıyla Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.

         İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde devam eden programda ilk olarak 18 Mart Şehitleri Anma Günü ile ilgili konuşma yapıldı. Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çanakkale tanıtım filmi izlendi. Daha sonra bir öğrencinin ´Çanakkale Şehitleri´ adlı  şiiri  okuması ile devam eden programda, Çiçek Yuvası Anaokulu öğrencilerinin oynadığı gösteri ilgiyle izlendi. Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinden oluşan koro da,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ile ilgili şarkılar ve marşlar seslendirildi. 

         Program sonunda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla ortaokul ve liseler arası düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci gelenlere ödüllerini Vali Ali İhsan SU, ikincilere Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR ve üçüncülere de Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ tarafından verildi. Ödül töreninin ardından Vali Ali İhsan SU ve katılımcılar Çanakkale konulu sergiyi gezdi.

 

18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart18 mart

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.