ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İMAM HATİP OKULLARIMIZIN YÖNETİCİLERİNE ''İMAM HATİP OKULLARI EĞİTİM YÖNETİCİLİĞİ VİZYON SEMİNERİ

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İMAM HATİP  OKULLARIMIZIN YÖNETİCİLERİNE ''İMAM HATİP OKULLARI EĞİTİM YÖNETİCİLİĞİ VİZYON SEMİNERİ

  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, İmam Hatip Okullarında görev yapan Yönetici ve Öğretmenlere yönelik düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" gerçekleştirildi. Seminere, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif  Yılmaz, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İhsan ERKUL, , EBSAD Başkanı Sayın Şaban KARAKÖSE, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER , Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü  Sayın Bilal GÜR Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Memet POLAT katılım sağlamıştır.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" düzenleniyor. Belli periyotlarla farklı illerde düzenlenen seminerlerin bugünkü durağı İlimiz Şırnak ,Hakkâri, Mardin oldu.

 

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz yaptı. Seminere Genel Müdür Yılmaz'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER, Hakkâri ve Mardin  il milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Seminerin Daire Başkanları Oturumu'nda ise; Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar.

 

Düzenlenen bu seminerlerle, imam hatip okulları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

25-02-202125-02-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.