ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDEKİ SORUNLAR VE BAŞARIYI ARTTIRMA TOPLANTISI

EĞİTİMDEKİ SORUNLAR VE BAŞARIYI ARTTIRMA TOPLANTISI

    Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ Başkanlığında Okul Müdürleri ile Şırnak Merkez Çok Programlı Anadolu Lisesi´nde "Eğitimdeki Sorunlar ve Başarıyı Arttırma" konulu toplantı yapıldı.

     Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları ile ilgili yapılan toplantıya başkanlık yapan Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, 2014-2015 eğitim öğretim yılının İlimize, Ülkemize, Türkiye´deki 18 milyon öğrencimize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Hak´tan niyaz ediyorum. İnşallah bu dönemimiz birinci dönemimizden çok daha iyi diye umut ve temenni ettiğini söyledi.

     Şırnak İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ: "Bizim bugün burada birinci önceliğimiz temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavını değerlendirmek, ikincisi de YGS´deki başarımızı arttırmak olacak. Nisan ayı sonunda da Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavları yapılacak. Arkadaşlarımızdan isteğimiz birinci dönemde gösterdikleri gayretten daha fazla gayret göstererek başarılarını arttırmak olacak. Bu bizim için çok önem arz etmektedir. Bizim asıl görevimiz eğitim ve eğitimdeki kaliteyi arttırmak olacaktır.Bu çalışmalar aynı zamanda bizim yapmamız gereken insani ve çok önemli bir görevimizdir. Çünkü şekil verdiğimiz varlık insandır, insana hizmet etmekten daha güzel bir şey düşünmek de zaten mümkün değildir. Okullarımızın ilçelerimizin başarı durumlarını tek tek değerlendireceğiz bu değerlendirme ile birlikte her okul kendi karnesini görmüş olacak. Bu vesileyle her okul başarısızlık nedenlerini tespit edip başarılı olan okullarla kendi içinde muhasebesini yapacaktır. Muhasebe analizini iyi yapamazsak önümüzdekileri yakalamamız mümkün değildir. Çünkü başarı tesadüf değildir ve hiçbir zaman bizimle yanyana gelmez" dedi.

      Toplantıda okulların başarı durumları tek tek incelenerek okul müdürlerine gerekli bilgi verildi. 

toplantıtoplantıtoplantı

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.