ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTMENİMİZ SELÇUK YUSUF ARSLAN,ŞIRNAK MERKEZDE ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİMİZ İLE "İLHAM VEREN BULUŞMALAR" ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA BİRARAYA GELDİ.

EĞİTMENİMİZ SELÇUK YUSUF ARSLAN,ŞIRNAK MERKEZDE ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİMİZ İLE

 

Eğitmenimiz Selçuk Yusuf ARSLAN, Şırnak ilimizde merkezde çalışan öğretmenlerimiz ile "İlham Veren Buluşmalar" etkinliği kapsamında bir araya gelmiştir.

 

Selçuk Yusuf ARSLAN KİMDİR?

 

Ankara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Yusuf ARSLAN, 2021 yılında Global Teacher Prize yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girmeye hak kazanmıştır. Arslan'ın kız öğrencilerle ve dezavantajlı bölgelerde gerçekleştirdiği kodlama çalışmaları, iklim değişikliğine teknoloji destekli çözümler ve öğrencilerinin aldığı uluslararası ödüller Global Teacher Prize değerlendirme komitesi tarafından öne çıkarılmıştır. 

2021 yılında Avrupa Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Green Skills Award yarışmasını kazanan Selçuk öğretmen, kodlama eğitiminde çevre temalı projeleri ile bu ödülü kazanmıştı. Aynı yıl öğrencilerinin hidrojen yakıt pillerini tanıtmaya yönelik hazırladıkları eğitsel yazılım ise FCH Go proje yarışmasında hem Türkiye birinciliği hem de uluslararası birincilik ödülüne layık görülmüştü. Scientix, Science on Stage Europe, HundrED, CERN gibi kurumların öğretmen elçisi olan Arslan, Türkiye'de 3 kez yılın öğretmeni; Microsoft tarafından ise Harikalar Yaratan Öğretmen seçilmişti.

Eğitimlerinden dolayı Bilişim Teknolojileri öğretmeni Selçuk Yusuf ARSLAN'a teşekkür ediyoruz.

29-09-202129-09-202129-09-202129-09-202129-09-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.