ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Kapsamında Özel Eğitim Gören Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ı Makamında Ziyaret Etti

Engelliler Haftası Kapsamında Özel Eğitim Gören Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ı Makamında Ziyaret Etti

 

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, ilimiz Merkez Orgeneral Edip Başer İlk ve Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfında eğitim gören öğrenciler öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ı makam ziyaret etti.

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim gören öğrenciler, Müdürümüz Nurettin Yılmaz’a makam ziyaretinde bulundu.

 Makamda gerçekleşen ziyarette Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenler yer aldı. Toplumda engelliler konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Orgeneral Edip Başer İlk ve Ortaokulu Okul Müdürü Sezai SEKİN, 10-16 Mayıs haftasında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasında; “Engelliler için hayatı kolaylaştırmak hepimizin görevidir, toplum olarak bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Engelli öğrencilerimize daha yaşanabilir bir gelecek sunmak ancak eğitimle mümkündür. Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama katılımları, sağlıkları, eğitimleri, bilgi ve becerileri doğrultusunda istihdam edilmeleri, sosyo-ekonomik yönden desteklenmeleri, sosyal hizmetlerin tüm aşamalarından en iyi şekilde faydalanmalarına yönelik düzenlemeler gerçekleştirildi. Engelli bireylerimizin geleceğe umutla bakmalarını, gelecekten güven duymalarını, yaşam memnuniyetlerini arttırmalarını, yaşam kalitelerinin iyileştirilmesini çok önemsiyoruz. Önemsediğimiz bu konular hepimizin sorumluluğu. Birlik, beraberlik içerisinde var olan bu koşulların uygulamaya yansıtılması halinde engelli bireylerimiz de toplumsal yaşamın her alanında diğer bireylerle birlikte eşit hak ve fırsatlarla yer alacaklar. Ülkemiz bu hizmetler açısından çok iyi bir performans yakaladı ve bu şekilde gidecektir diye düşünüyorum” dedi. 

 

            Ziyaret sırasında Müdürümüz tek tek öğrencilerle ilgilenerek sohbet etti. Bir sıkıntılarının ve taleplerinin olması durumunda kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.


14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.