ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Kapsamında Verilmekte Olan Tablet Bilgisayarların Dağıtımı Törenle Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, MEB Bakanımız Sayın Nabi AVCI ve diğer bakanlarımızın da katılımlarıyla FATİH Projesi kapsamında verilmekte olan tablet bilgisayarların dağıtımı töreni Ankara’da yapıldı. İlimizde de Valimiz Sayın Ali İhsan Su ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz, okul idarecileri ve öğrencilerin katılımıyla Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerine tablet bilgisayarların dağımı törenle gerçekleştirildi.
Fatih Projesi Kapsamında Verilmekte Olan Tablet Bilgisayarların Dağıtımı Törenle Yapıldı

Fatih Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini ve BT araçlarının öğrenme ve öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde derslerde etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de 2011 yılı itibariyle uygulamaya konulmuştur.

2012 – 2013 Eğitim Öğretim Yılı başında pilot olarak seçilen 16 Ortaöğretim okulumuza toplam 400 Etkileşimli Tahta ve Yerel Alan Ağı kurulumu yapıldı. Aynı şekilde 2014-2015 Mayıs ayı itibariyle kalan 17 Ortaöğretim okulumuza 555 Etkileşimli Tahta ve Yerel Alan Ağı kurulumu yapılmıştır. Böylelikle İl genelinde ki tüm (müstakil binası bulunun) liselerimizin sınıflarına Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta ve internet bağlantısını sağlayan Yerel Alan Ağı kurulumu tamamlanmış oldu.

Aynı şekilde proje kapsamında il genelinde 66 ortaokul ve ilkokuldaki tüm sınıf ve idari odaların internete erişimleri için keşif çalışmaları bitirilmiş ve Yerel Alan Ağı kurulumuna başlanmıştır. Kalan okullarımızın da keşif çalışmaları devam etmektedir. Bu okullarımıza 2015 yılı içerisinde 2.411 Etkileşimli Tahta kurulumu için planlama yapılmıştır.

Ayrıca Fatih Projesi kapsamında 2014-2015 Eğitim – Öğretim Yılında 509 okulumuza A3/A4 çok fonksiyonlu yazıcı dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

 

FatihFatihFatihaaFatih

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.