ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ SAD İMAM HATİPLER ARASI KUR’AN-I KERİM’İ VE EZAN-I ŞERİF’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI FİNALİ

GENÇ SAD İMAM HATİPLER ARASI KUR’AN-I KERİM’İ VE EZAN-I ŞERİF’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI FİNALİ

İl finali Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü’nün konferans salonunda Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Genç Sadâ İmam Hatipler Arası Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma ve Ezan-ı Şerif’i Güzel Okuma Yarışmalarına, Cizre, İdil, Beytüşşebap, Güçlükonak, Merkez ve Silopi’deki İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları katılım gösterdiler.

İstiklal Marşı okunmasının ve Şehitlerimizin anısına Saygı Duruşunda bulunulmasıyla başlayan program, Kur’an Tilaveti ve Müdürümüzün açılış konuşması ile devam etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ Bey, “Getirdiği İslamiyet nuruyla kainatı aydınlığa gark eden, insanlığın en hayırlısı Fahr-i Alem Peygamber Efendimizin miladi doğum gününü kutlamak ve Kuran-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif’i güzel okumak için düzenlediğimiz programımıza hepiniz hoş geldiniz. Cahiliye döneminde kız çocuklarını diri diri toprağa gömerken kalpleri müteessir olmayan insanlardan, medeni milletlere, hakikat öğretmeni yetiştiren bir Peygamberin ümmeti olmaktan ve onun mesleğini devam ettirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin gayretini, azmini ve şevkini gördükçe geleceğimiz adına ümitliyiz. Bizler, Kuran-ı Kerim’i güzel okuyan, güzel anlayan ve güzel yaşayan nesiller yetiştiren okullarımızdan ve sizlerden çok şeyler bekliyor ve başarılarınızın devamını diliyoruz.” diyerek genç İmam Hatip Lisesi öğrencilerine desteğini ifade etti.05-05-201705-05-201705-05-2017

Program, Kutlu Doğum sinevizyonu, hadis canlandırmalar, şiir, skeç ve ilahilerle devam etti. Ardından tatlı bir rekabete sahne olan Kur’an-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif’i güzel okuma yarışmaları yapıldı.

İl Müftümüz Sayın Ramazan TOLAN Beyin başkanlığında kurulan İl Seçici Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Liseler arası Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Harun DİZLEK (Silopi Erkek İmam Hatip Lisesi) birinci, Sami YANTUT(Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi) ikinci, Furkan BİLDİK(Beytüşşebap Anadolu İmam Hatip Lisesi) ise üçüncü olarak yarışmayı tamamladılar.  Ortaokullar arası Kuran-ı Kerim’i ve ezanı güzel okuma yarışmasında Midat ÇIKAGÜN (Cizre Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu) birinci, Muhammed Sena KUTLU (Silopi İmam Hatip Ortaokulu) ikinci, Taha Abdullah ÇEKİK (Merkez İmam Hatip Ortaokulu) üçüncü oldular. Kızlar arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ise birinciliği Cizre Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Saliha DURMUŞ alırken, Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Aysun ERKUŞ da ikinci oldu.05-05-201705-05-201705-05-2017

Ortaokullar arası Ezan-ı Şerif’i güzel okuma yarışmasında ise Cizre Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed KIZILKAYA birinci, Silopi İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Şırnak Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdullah ACAR üçüncü oldu.

Yarışmada derece yapan öğrencilere ödülleri Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ ve Sayın İl Müftümüz Ramazan TOLAN tarafından takdim edildi.

05-05-201705-05-201705-05-2017

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.