ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göreve yeni başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER'in mesajı

Göreve yeni başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER'in mesajı

12 Aralık 2019 tarihi itibariyle Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım. Güneydoğu Anadolu bölgesinin köklü tarihi ve kültürü ile güzide şehirlerinden olan Şırnak'ta, İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim. Cudi Dağı, Dicle Nehri, buz gibi çağlayan suları ile insanı cezbeden, kendine özgü yayla kültürü, el sanatları, folkloru ve gelenekleri  ile ülkemizin vazgeçilmez değerlerinden olan kadim şehir "Şehr-i Nuh"ta, bu güzel yurt toprağında, ülkeme hizmet edecek olmak benim için büyük bir onurdur. Bu duygularla sizlere "Merhaba!" diyorum.

 Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak, ileri toplumlar arasında yerimizi almak, ülkemizin temel hedefidir. Bu  hedefe ulaşmak ise ancak ve ancak eğitim ile mümkündür. Böyle bakıldığında bir ilin eğitim yöneticisi olmanın ne kadar  büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım. Ancak bu kadim şehirde eğitimin daha da iyi olması adına atacağımız her adımda inanıyorum ki; siz değerli velilerimiz, eğitim camiasının yürekli neferleri olan sevgili öğretmenlerimiz, özveriyle görevlerini yürüten kıymetli okul yöneticilerimiz, umudumuz güzel çocuklarımız ve bu şehrin daha nice güzel insanları bizi yalnız bırakmayacak, bu yolculukta bize destek olacaklar. Başarının ancak güçlü bir ekip ruhuyla vücut bulacağına inanıyorum. Bu nedenle ilimizdeki tüm eğitim kurumlarında öncelikle; stratejik yönetim, çözüm odaklı iş birliği, vizyon odaklı hizmet ve tüm bireylerin katılımını destekleyen yönetim anlayışının benimsenmesini hedefliyorum. Yönetim anlayışım; "insanları yönetmek değil, insanlarla birlikte yönetmek" olacaktır. Eğitim vizyonum; öğrencilerimizin akademik becerileri ile sosyal becerilerini destekleyerek ülkemizin geleceğine yön veren, enerjisini ve yeteneğini ülkemiz için sarf eden bireyler olmalarını sağlamaktır. İlimizdeki eğitim stratejimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedef edindiğimiz "2023 Vizyonu" ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un kamuoyu ile paylaştığı "2023 Eğitim Vizyon Belgesi"nde ele alınan gelişim alanları temelinde; şehrimizin eğitim-öğretim alanındaki öncelikleri şekillendirecektir.

İlimizde görev yapan değerli eğitim yöneticisi ve öğretmen arkadaşlarım;

Görevimiz süresince birlik ve beraberlik, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilimizde eğitim-öğretimi daha üst seviyelere çıkarmak, temel ilkemiz olacaktır. Bu yolda görevinizi özveriyle yapacağınıza inancım tamdır.

En değerli varlıklarını bize emanet eden değerli velilerimiz;

Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu bilmenizi isterim. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere destek olmanız gücümüzü arttıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın sizlerin desteğine ve iş birliğine her zaman ihtiyacı vardır.

Geleceğimizin teminatı, sevgili öğrenciler;

Ülkemizin geleceği sizlerin elleriyle şekillenecektir. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Tüm başarıların temelinde; anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmemek olduğunu unutmayınız. Sizlerin eğitim adına attığınız her adımın başarıya dönüşmesini temenni eder bu yolda atacağınız her adımda yanınızda olacağımı bilmenizi isterim.

            İlimizde bugüne kadar görev yapan  İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağının, hizmetlerin "kalite odaklı" olarak artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğüne bugüne kadar hizmet edenlerden hayatta olanlara sağlık, huzur ve uzun ömürler; aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet diliyorum.

               Eğitim meselesi, memleketimizin inşası meselesidir. Bu yolda, Sayın Valimizin önderliğinde, ülkemizin güzide şehri Şırnak'ta eğitim kalitesinin iyileştirilmesi adına gerçekleştireceğimiz çalışmalarda; yönetici, öğretmen ve mesai arkadaşlarımın, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basının, tüm Şırnaklı hemşerilerimin şahsıma ve kurumuma desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; görev sürem boyunca ilimizde eğitim adına güzel işler başarabilmeyi temenni ediyorum. Bu hedef doğrultusunda sonsuz gayretle çalışacağıma emin olunuz. Ailem ve şahsım adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                     Nazan ŞENER

 İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.