ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ KAPSAMINDA PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI.

HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ KAPSAMINDA PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdiremiz, "Hayat Boyu Öğrenme strateji ve yetişkin öğrenme gündemindeki konulara bağlı olarak farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru dönüşümü gerçekleştirmektir. 

Bu hareketle gerçekleştirmeyi planladığımız etkinliklerden birisi de 'Öğrenme Şenlikleri'dir. Bu şenlikler ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak/yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda farkındalık oluşturacak faaliyetlerden oluşturulması açasından bilgi alıverişi yapıldı.

İlimizde bu yıl sportif faaliyetler, yarışmalar  yanı sıra sergi, seminer, sanat etkinlikleri ve halkın ilgisini çekebilecek konularda kısa kurslar ve atölye çalışmaları yapılması planladıklarını dile getirdi. Halk eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımıyla verimli geçen toplantıda İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener ile fikir alışverişinden sonra toplantı iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

25-05-202125-05-202125-05-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.