ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER ÇOCUK BİR KİTAP KİTAPLARIMIZ KÜTÜPHANELERİNE KAVUŞUYOR

HER ÇOCUK BİR KİTAP KİTAPLARIMIZ KÜTÜPHANELERİNE KAVUŞUYOR

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinin tanıtımı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık'ın teşrifleriyle yapılmıştı.

Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan, okullar arası imkân farklılıklarını azaltacak ve eğitimde fırsat eşitliğini artıracak  "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinin ilimizdeki başlangıcını Şırnak olarak hep birlikte başlatıyoruz.

Kütüphaneler, eğitimin ve okulların kalbidir. Kalbimiz de çocuklarımızla can buluyor. Hep birlikte sahipleneceğimiz bu projenin kalbi Şırnak'ımızda güçlü bir şekilde atacaktır. Bu projeyle hem ilimizde kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kazandırılacak hem de hâlihazırdaki kütüphane içerikleri zenginleştirilecektir.

 İlimizde ilkokul, ortaokul ve lise kademesi olarak toplam 505 okul bulunmaktadır. 263 okulumuzda kütüphane mevcut iken kütüphanesi olmayan 242 okulumuzun 101'inde kütüphane yapımına başlandı.  Kütüphanelerimize; kitap okumanın önemini bilen, farkında olan ve bu farkındalığı mobilya atölyelerine yansıtan İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan çocuklarımız imza atacak.  İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin mobilya atölyelerinde can bulacak kütüphanelerimizde bizlerin de imzası olsun.

Vatandaşlarımızla, belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, hayırseverlerimizle ve tüm paydaşlarımızla ele ele veriyor, "Şırnak Kütüphanesiz Kalmayacak." diyoruz. Her kütüphanemiz bu birlikteliğin bir eseri olacaktır.

 Okul kütüphanelerini öğrenmenin birincil merkezi hâline getirelim. Sizlerin desteğiyle bu projeyi zirveye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

 

                                                                                  Ahmet ÖZDEMİR

                                                                             İl Millî Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.