ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HER ZAMAN HER YERDE HERKES İÇİN EĞİTİM" TEMASIYLA HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİMİZİ DÜZENLEDİK

Halk Eğitimler bir şehrin kültür ve sanat damarlarıdır. Valimiz Sn. Osman Bilgin'in katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Şenliği açılışı gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Valimiz Sn.Osman Bilgin, il protokümüz, öğretmen ve öğrencilerimiz, çok sayıda hemşehrimiz katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik,İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Mirza Çazım'ın açılış ve selamlama konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında modern toplumun aynı zamanda bilgi toplumu olduğunu vurguladı. Ardından konuşma yapan Sayın Valimiz, beşeri sermayesini geliştirmiş bir toplumun hem ekonomik kalkınmada hem de insani kalkınmada başarılı olacağına değindi. Daha sonra okuma yazma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize belge takdim edildi. Program, Cizre Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Daha sonra Öğrenme Şenliklerinin açılış kurdelesini kesen Valimiz, el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği stantları ziyaret etti.

 

02-06-202302-06-202302-06-202302-06-2023

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.