ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİRESİ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİ EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİRESİ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİ EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

İl Müdiremiz Sayın ŞENER Toplantıya ilçe, okul yöneticilerine ve öğretmenlere salgın sürecinde yaptıkları özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederek toplantıya başladı.

Yüz yüze eğitime ilişkin yol haritasının açıklanmasının ardından Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, Beytüşşebap İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Beytüşşebap ilçesindeki okul müdürleriyle toplantı yaptı. Gerçekleştirilen toplantıya aynı zamanda İdil İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yunus BABAYİĞİT, Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şahan İKE ve Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat BİLEN de katıldılar. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla ve güvenle başlayabilmesi için devam eden hazırlıklar ele alındı. Okulların personel, kaynak ve malzeme gibi eksikliklerinin giderildiğini, kentteki tüm okulların yeni eğitim yılına hazırlandığını belirtti.  "Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız." ifadelerini kullandı.                       

           Toplantı bütün birimlerin kendi alanlarıyla ilgili yapılan ve yapılması planlanan hazırlıklar hakkında bilgi vermesiyle devam etti.  Sayın Müdiremiz, "Şırnak'ta Bakanlığımız tarafından gönderilen Covid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler büyük bir hassasiyetle uygulanacak. Valiliğimizin koordinasyonunda il ve ilçe yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılacağız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanması ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm kaynaklar ve gereksinimler okullara gönderildi. " dedi.

Bu hazırlıklar dışında "Çalışma Takvimi" hakkında bilgi veren Sayın ŞENER, öğretmenlerin 31 Ağustos itibariyle okullarında hazır olacağını ve Sene Başı Öğretmenler Kurulu Toplantısının yapılacağı bu toplantıda alınacak kararların eğitim öğretim için yol haritası olduğunu belirtti. Bu kapsamda öğrencilere dönük yapılması gereken eğitsel faaliyetlerin ve kazandırılması gereken akademik becerilerinin zümre toplantılarında planlanması gerektiğini ifade etti.

Gündem maddeleri kapsamında; mesleki çalışmalar kapsamında yapılan faaliyetler, yapılan ve devam eden ulusal ve uluslararası projeler, okullarımızda gerçekleştirilen zümre öğretmenler kurulu toplantılarındaki iş ve işleyişler, okullarımızda mevcut personel durumu, bakım-onarım çalışmaları, taşıma faaliyetleri gibi konular ele alındı.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması dileğiyle toplantı sonlandırıldı.

26-08-202126-08-202126-08-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.