ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.

TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Şırnak ilimizde, Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) destekleriyle eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılarımızla ilk Sertifika töreni düzenlendi. 

Şırnak Cumhuriyet Meydanında düzenlenen sertifika programına; Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YARKA, Dika Genel Sekreteri Ahmet ALANLI, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Program Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Akabinde proje tanıtım videosunun gösterimi izlendi.

Dicle Kalkınma Ajansı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programda, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener birer konuşma gerçekleştirerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.   Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN "Geçtiğimiz yıl çıktığımız bu yolda, güzel sonuçlar elde etmiş olmanın hep birlikte mutluluğunu yaşıyoruz. Ama süreç devam ediyor. Yine konuşmalarda ifade edildi. Bir yandan eğitimler devam ederken bir yandan da Milli Eğitim Müdiremizin de ifade ettiği gibi atölyeler açılmış olması somut anlamda gençlerimizin almış olduğu eğitimi alana, ticari hayata taşıma konusunda eriştikleri noktayı göstermesi bizleri gerçekten çok mutlu etti. İnşallah, sayıları giderek artacaktır." Dedi. 

 Kursiyerlerin de edindikleri beceriler hakkında konuşma gerçekleştirdiği program, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

 Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyoruz.

 

27-09-202127-09-202127-09-202127-09-202127-09-202127-09-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.