ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAM ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ 15 TEMMUZ KONGRE MERKEZİ'NDE DÜZENLENDİ

03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAM ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ 15 TEMMUZ KONGRE MERKEZİ'NDE DÜZENLENDİ

Şırnak Valiliğimizin himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğünün müştereken hazırladığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimiz  Sn.Ali Hamza Pehlivan ve eşi Sn.Yıldız Pehlivan Hanımefendi, Belediye Başkanı Sn.Mehmet Yarka, Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Orhan Al, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn.Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcısı Sn.Mehmet Emre Canpolat, İl Jandarma Komutanı Albay Sn.Murat Bozkurt, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sn.Nezir Tatar, Milli Eğitim Müdürü Sn.Ahmet Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn.Beytullah Birlik, TSO Başkanı Sn.Osman Geliş, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program işaret dili ile İstiklal Marşı'mızın söylenmesi ile başladı. Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımızın konuşmalarının ardından Şırnak İlimizin herkes tarafından sevilen siması Feka Ağa da sahneye çıkarak selamlama konuşması gerçekleştirdi. 

Engelliler günü programı; Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kafkas dans gösterisi, step gösterisi, kurdele dans gösterisi, çayır çimen geze geze dans gösterisi, meslek tanıtım gösterisi, Türk vals dans gösterisi ve ritim ve koro çalışması etkinliği ile devam etti.

Daha sonra Şırnak Gençlik Merkezi Tiyatro Topluluğunun hazırladığı tiyatro oyunu sergilendi. 2018 yılında hayatlarını evlilikle taçlandıran engelli çiftimizden Hasan Barın, tiyatro esnasında eşi Meryem Barın'a sürpriz yaparak daha önce yapamadığı evlilik teklifini gerçekleştirdi, programa katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.

Günün anısına pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ve İl protokolünün el sanatları ve resim sergisini gezmesiyle program son buldu.

 

04-12-202104-12-202104-12-202104-12-202104-12-202104-12-202104-12-202104-12-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.