ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİNCİ CUDİ FESTİVALİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA İCRA EDİLDİ...

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu teröristlerden temizlenen Cudi Dağı'nda, Şırnak Valiliği himayesinde Cudi Festivali düzenleniyor.
İKİNCİ CUDİ FESTİVALİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA İCRA EDİLDİ...

        Şırnak Cudi Dağı Sefine bölgesinde valilik ve belediye organizasyonuyla 2'nci Cudi Festivali düzenleniyor. Festivale İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Vali Osman Bilgin, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde belediye gençlik merkezi erbane ekibi eşliğinde sefine bölgesine çıkıldı. Burada güvercin uçurulurken şükür namazı kılındı. Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü pilot üyeleri tarafından gösteri uçuşu yapılan festivalde vatandaşlar Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde halay çekti.

        Mehmetçiğin, tam 42 yıldır gidilemeyen ve sürekli terör olaylarıyla gündeme gelen Cudi Dağı'nı teröristlerden temizlemesinin ardından, bölge artık festivallere ev sahipliği yapar hale geldi. Şırnak Valiliği himayesinde, Cudi Festivaline katılmak üzere yollara düşen vatandaşlar erken saatlerde araçlarıyla Şırnak ve ilçelerinden yollara çıktı. Yollarda uzun kuyruklar oluştuğu görüldü. Yaşanan yoğunluk ve uzun yolculuk sonrası Cudi Dağı'nın zirvesine varan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.

        İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş festival bölgesinde vatandaşlar ile namaz kılarak, dualar etti. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Cudi Festivali, Grup Tillo, Hatay Medeniyetler Korosu ve çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

30-07-202230-07-202230-07-202230-07-202230-07-2022

 

 

 

        

 

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.