ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İldeki resmi, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenmede iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla 09.11.2021 tarihinde saat 10.00'da Şırnak Valiliği GAMER toplantı salonunda İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Şırnak Üniversitesi Rektörü, Oda Başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Halk Eğitim Merkezi müdürleri katıldı.

İl genelindeki hayat boyu öğrenme ihtiyaçları ve sorunlarının tespit edildiği toplantıda; Toplantıya katılan herkese teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet ÖZDEMİR, hayat boyu öğrenmenin insan hayatının her safhasında ve hayatı boyunca öğrenebileceğini, bunun içinde Halk Eğitimi Merkezleri tarafından mesleki, sosyal ve kültürel becerilere yönelik eğitim ve öğretim faaliyetlerinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Yaygın eğitimde, hayat boyu öğrenme süreçlerine yönelik toplumsal farkındalığa ilişkin sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütülmekte olduğunu ifade eden Sn. Müdürümüz, "İlimizdeki akademik başarının yanı sıra öğrencilerimiz yaygın eğitim kurslarımızdan faydalanarak kendilerini bu alanlarda keşfetme imkânı buluyor. Hem akademik başarıda hem Ulusal ve Uluslararası yapılan çeşitli yarışmalarda elde edilen başarıların temelinde ise 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel ilkesi olan "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" gayesi ile hareket etmek vardır." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ahmet ÖZDEMİR'in konuşmasının ardından İlimiz genelinde Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları,   ortaöğretim mezunlarına yönelik açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Açık Ortaokul ve Açık Lise çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantı karşılıklı görüş alış verişi ile son buldu.

 

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.