ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ÖZDEMİR'in "Yarıyıl Tatili" için öğrenci, öğretmen ve velilerimize mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ÖZDEMİR'in

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Saygıdeğer Velilerimiz,

2021 - 2022 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini geride bıraktığımız bu günde fedakâr çalışmalarıyla sevgili çocuklarımızı yarınlara hazırlayan öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize salgın döneminde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

 

         Sevgili Öğrencilerimiz,

Yoğun ve yorucu bir sürecin sonunda bir eğitim öğretim yılının yarısını daha tamamlamış bulunmaktasınız. İlk dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alırken sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Tatilde bol bol dinlenmek, yeni döneme en iyi şekilde hazırlanmak ve öğreneceğiniz konulara göz atmak sizleri hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracaktır. Çok kitap okuyarak, imkân dâhilinde çevrenizdeki faaliyetlere katılarak dolu dolu bir tatil geçirmenizi arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Ülkemizin yarınlarına uzanan bu yolda atığınız her adımda sizlerin yanındayız.

 

          Değerli Meslektaşlarım,

"Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil." sözünden hareketle bu toprakların sesini hayallerini ve rüyalarını bu sınırların çok daha ötesine taşıma yolculuğunda gücümüzü bu vatanın evlatlarından alıyoruz. 

Covid - 19 salgını devam etmesine rağmen sınıflarda gönülden gönüle, yüz yüze eğitimin devam etmesini sağlayarak, bu süreçte öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özverili çalışmalarınızla başarılı bir dönemi ardımızda bırakırken yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

        Kıymetli Velilerimiz,

En değerli varlıklarımız evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de hepimiz için son derece önemlidir. Bu süreçte sizlerin rehberliği ve desteği öğrencilerimizin yaşadıkları toplumda bir birey olarak kendilerini ifade etmelerine en büyük katkıyı sağlayacaktır. . Bugün onların heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıyız.

 Tatilde çocuğunuzla birlikte kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacak aktiviteler yapmalı, okul dönemi temposundan uzaklaşmamak için uyku ve beslenme düzenine dikkat etmelisiniz. Ekran başında fazla vakit geçirmek yerine pandemi kurallarına uyarak dışarıda ya da evin içerisinde fiziksel aktivitelerde bulunmak çok önemli. Bu anlamda öğrencilerimiz imkânları dâhilinde ve pandemi koşullarına da dikkat ederek sinema ve benzeri etkinliklere yönlendirilmeli. Bir eğitimci olarak sizlerden yarıyıl tatilinde çocuklarınızla mümkün olduğu kadar birlikte vakit geçirmenizi, onları kültürel yönden besleyecek aktivitelere öncülük etmenizi istiyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor sağlıklı, huzurlu ve mutlu tatiller diliyorum.

 

                                                                                                       Ahmet ÖZDEMİR

                                                                                                    İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.