ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN.AHMET ÖZDEMİR'İN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ARA TATİL MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN.AHMET ÖZDEMİR'İN  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ARA TATİL MESAJI

Millî Eğitim Bakanlığımız değişim ve gelişimin hızlı olduğu çağımız gereksinimlerine kayıtsız kalmayarak "2023 Vizyonu"yla birtakım kapsamlı projeleri ve değişiklikleri hayata geçirmeye başlamıştır.  Bu projeler ve değişikliklerle amaçlanan ise "çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış, bu donanımı insanlık adına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir." 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan değişikliklerden biri de ara tatil dönemleridir. Ara tatil ile amaçlanan öğrencilerin, aileleri ve sevdikleri ile zaman geçirmeleri; yaşadıkları yerin kültür ve coğrafi kapasitesini keşfetmeleri; bitki ve hayvan türlerini, yöresel özelliklerini, oyun ve folklorunu tanımaları; ders dışı etkinlik olarak "yaparak ve yaşayarak" öğrenmelerine imkân sağlamaktır.

 

 Bakanlığımız 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında öğrencilerimize bir haftalık tatil ilan etmiş, örgün eğitimin hızlı temposu karşısında kısa bir süre de olsa öğrencilerimizin dinlenmeleri ve sosyal hayatlarına daha fazla vakit ayırmaları için bir imkân sunmuştur. Şırnak'ımızda da 156 binin üzerinde öğrencimiz  ara tatile gireceklerdir. Bu vesileyle okulların açıldığı 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarına rağmen büyük ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm yönetici ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler ve değerli öğretmenler, gayretleriniz ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizi bir kez daha tebrik ediyor,  maske, mesafe ve hijyen kurallarına  uyarak huzur ve mutlulukla dolu bir ara tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                 Ahmet ÖZDEMİR

İl Millî Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.