ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCILARI VE İL MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLERİNİN KATILIMLARIYLA KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCILARI VE İL MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLERİNİN KATILIMLARIYLA KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

 

   İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin katılımıyla kademeli normalleşme süreci ile ilgili toplantı yapıldı.

 

 Toplantıda, Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 Salgını nedeni ile Covid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleriyle yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş  kararı ile okulöncesi eğitim kurumları ile diğer eğitim kurumlarımızdaki 8 ve 12. Sınıflar hariç tüm sınıf düzeylerinde uzaktan eğitime geçilmesi. Okullarda yüz yüze verilen eğitimin uzaktan eğitim sistemiyle yapılmasını zorunlu hale getirilmesi ile ilgili yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler Bu durum eğitim sisteminde belli değişiklikler yapılmasını gerekli kılması. hakkında bilgilendirmelerin yapılması öğrencilerin uzaktan eğitime daha fazla aktifleşmesine ilgili ve okuma durumlarının değerlendirilmesi, öğrenci devam durumları hakkında bilgi alışverişi ve devam durumlarının takibi hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

                              

 

   Toplantının amacı; temel eğitim ve ortaöğretimdeki tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin uzaktan eğitim metotlarını etkili kullanmasını sağlamak, var olan şartlarda nitelikli eğitim süreçlerinin planlaması ve uygulaması için imkân ve ortam oluşturmak, eylem adımlarının takip edilmesiyle öğrenmeye engel olacak tüm sorunları çözmek. Salgın sürecinde öğrencilerimize verilecek en önemli destek, ebeveynler ve öğretmen desteği olduğunu. Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını verimli kullanmalarına yönelik alınan tedbirler hakkında bilgilendirme, Veli ve Aile Eğitimi çalışmaları ile okul - veli ilişkileri hakkında görüşülmesi, okulların güvenliği ve alınabilecek tedbirler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

18-05-202118-05-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.