ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE OKUL MÜDÜRLERİNİN KATILIMIYLA TEKRAR UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMESİ SÜRECİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR VE ALINACAK TEDBİRLER İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE OKUL MÜDÜRLERİNİN KATILIMIYLA TEKRAR UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMESİ SÜRECİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR VE ALINACAK TEDBİRLER İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Merkez ve İlçe okul müdürlerinin katılımıyla Tekrar Uzaktan Eğitime geçilmesi sürecinde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler ile ilgili toplantı yapıldı.

 

Yoğun bir gündemle yapılan toplantının açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, tekrardan Uzaktan Eğitime geçilmesi sürecinde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler hakkında bilgilendirmelerin yapılması özellikle 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin sınava hazırlık süreci ve 1. Sınıfların Okuma  durumlarıdeğerlendirildi. Öğrenci devam durumları hakkında bilgi alışverişi 8 ve 12. Sınıflarda  devam durumlarının takibi hakkında hassas olunması gerektigi ifade edildi. İYEP uygulama takvimi ve çalışmaları hakkında bilgilendirmelerin yapılması, özel eğitim hizmetlerinin yeterliliği, EBA Destek Noktalarının kullanımı ve durumu hakkında gerekli çalışmaların yapılması hatırlatıldı.   Ayrıca okul zümre toplantılarının durumu ve takibinin yapılması, öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını verimli kullanmalarına yönelik alınan tedbirler hakkında bilgilendirme, veli okul iş birliğinin güçlendirilmesi , DİKA ve diğer projelerin ele alınması, okulların güvenliği ve alınabilecek tedbirler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

 

Toplantıda katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, Okul Müdürlerimize çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

16-04-202116-04-202116-04-202116-04-202116-04-202116-04-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.