ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA OKUL MÜDÜRLERİMİZİN KATILIMIYLA COVİD ? 19 SALGIN SÜRECİ EĞİTİM EYLEM PLANI İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER BAŞKANLIĞINDA OKUL MÜDÜRLERİMİZİN KATILIMIYLA COVİD ? 19 SALGIN  SÜRECİ EĞİTİM  EYLEM PLANI  İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI.

    İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER başkanlığında okul Müdürlerimizin katılımıyla Covid ? 19 Salgın  Süreci Eğitim  Eylem Planı  ile ilgili toplantı Yapıldı.

  Toplantıda, Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 Salgını nedeni ile Covid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve 13.04.2021 yapılan Cumhurbaşkanlığı  Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş  kararı ile okulöncesi eğitim kurumları ile diğer eğitim kurumlarımızdaki 8 ve 12. sınıflar hariç tüm sınıf düzeylerinde uzaktan eğitime geçilmesi. Okullarda yüz yüze verilen eğitimin uzaktan eğitim sistemiyle yapılmasını zorunlu hale getirilmesi ile ilgili yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler Bu durum eğitim sisteminde belli değişiklikler yapılmasını gerekli kılması. hakkında bilgilendirmelerin yapılması öğrencilerin uzaktan eğitime daha fazla aktifleşmesine ilgili ve okuma durumlarının değerlendirilmesi, öğrenci devam durumları hakkında bilgi alışverişi ve devam durumlarının takibi hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 

 Covid-19 Salgın Süresince eğitim kurumlarında eğitimin niteliğinden ödün vermeden ve herhangi bir risk ortamı oluşturmadan eğitimsel  faaliyetlere devam etmek en nihai amaç olması ayrıca Uzaktan eğitim sürecinde kullanılan EBA Canlı ders, EBA TV ve diğer dijital araçların (Zoom, Adobe Connect,İnstagram ve youtube canlı yayın, Whatsapp,Viber Google, Hangouts) daha etkin kullanılmasını sağlamak ve öğrenme süreçlerinin daha etkileşimli hale getirilmesi durumu hakkında fikir alışverişi yapıldı. 

  

  Bu kapsamda toplantının amacı; temel eğitim ve ortaöğretimdeki tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin uzaktan eğitim metotlarını etkili kullanmasını sağlamak, var olan şartlarda nitelikli eğitim süreçlerinin planlaması ve uygulaması için imkân ve ortam oluşturmak, eylem adımlarının takip edilmesiyle öğrenmeye engel olacak tüm sorunları çözmek. Salgın sürecinde öğrencilerimize verilecek en önemli destek, ebeveynler ve öğretmen desteği olduğunu. Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını verimli kullanmalarına yönelik alınan tedbirler hakkında bilgilendirme, Veli ve Aile Eğitimi çalışmaları ile okul - veli ilişkileri hakkında görüşülmesi, okulların güvenliği ve alınabilecek tedbirler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

03-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.