ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Katıldı

Şükrü Geliş Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 4006 Tübitak Bilim Fuarı, Covid-19 tedbirleri kapsamında Vali Yardımcımız Sayın Tunahan Efendioğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Erkan, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Abdullah Som, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Osman Geliş' in katılımları ile açıldı.

Şırnak Şükrü Geliş Fen Lisesi'nin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı proje sergisi gerçekleşti. Öğretmen ve öğrencilerin çalışmaları sonucunda, Bilim Fuarında Robotik, Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya ve İngilizce alanında olmak üzere 30 proje sergilendi.

 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Vali Yardımcısı Sayın Tunahan Efendioğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Erkan, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Abdullah Som, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Osman Geliş'ın yanı sıra okul müdürü, öğretmenler ve veliler Bilim Fuarına ilgi gösterdi.

 Aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal etmiş meslektaşlarımız için saygı duruşu ve akabinde okunan istiklal marşı ile başlayan Şükrü Geliş Fen Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış programı, okul müdürünün açılış konuşması ve ardından Şırnak Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan ve Vali Yardımcımız Sayın Tunahan Efendioğlu'nun konuşmaları ile devam etti. Daha sonra Kurdele kesimiyle açılışı yapılan bilim fuarın standları gezilerek projelerini sergileyen öğrenci ve danışman öğretmenlerinden bilgi alındı. Ardından program  okulun müzik öğretmenden müzik dinletisi ile son buldu.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında emeği geçen  tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür edilerek program sonlandırıldı.

19-06-202119-06-202119-06-202119-06-2021

 

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.