ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER'DEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER'DEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Değerli  Öğretmenler, Sevgili  Çocuklar ve Saygıdeğer  Veliler,

Covid-19 salgını ve tatilin ardından, uzun bir süredir heyecanla beklediğimiz o an geldi. Öğrenme heyecanı içerisindeki pırıl pırıl öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz okullarına kavuşuyor. Yeni eğitim-öğretim yılında yol haritamız yine, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı; 21.yy becerilerine sahip, temiz vicdan ve ahlak ile dolu, erdemli bir nesil olarak yetiştirmek olacaktır.  Çıktığımız bu yolda bizlere emanet edilen öğrencilerimiz için gerekli ortamları hazırladık. Bizler tüm idareci ve öğretmenlerimizle sizlerin her zaman yanında olup her konuda size destek olacağız. 

Şırnak Millî Eğitimin genç, dinamik ve fedekar camiası İlimizin  gelişmesi açısından  değişim ve dönüşümün lokomotifidir.   Bu yüzden millî eğitim ailemizin her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır. Şırnaklıların   azim ve kararlılığı, bizlere duyulan güven, verilen destek en büyük güç kaynağımızdır.Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in  liderliği ve desteği ile yeni eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak adına hep birlikte azimle çalışacağız.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Meslektaşlarım;

 

Öncelikle ilimize yeni  atanan 2000 öğretmenimize hoş geldiniz diyorum. 

Sizler öğrencilerimizin hayat kapılarını açan anahtarlarsınız. Yavrularımıza siz rehberlik edecek, hayal ettiğimiz dünyaları inşa etmeleri için sizler onlara yardımcı olacaksınız. Sadece çocuklarımız değil, hepimiz sizlere emanetiz.

 

Sevgili Velilerimiz;

 

Millî eğitim camiamızın en  önemli  bir parçası olduğunuzu unutmayınız. Göz bebeğimiz olan çocuklarımızı dinleyelim. her çocuğumuzun içindeki o muhteşem potansiyel ve kahraman canlanması için onlara kulak verelim. Kendilerini keşfetmelerine ve ifade etmelerine yardımcı olalım.  Çocuklarımızı el ele vererek, birbirimize tam güvenip birlikte çalışarak geleceğe hazırlayabiliriz.

 

Sevgili Öğrencilerim, Çocuklarım, Yavrularım;

Sizler için millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten ve mutlu bireyler olabileceğiniz daha parlak bir gelecek hazırlamak bizim vazifemiz. Siz ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacaksınız. Bu yüzden hem kendinize, hem ailenize ve hem de milletimize karşı sorumluluklarınızı aşkla yerine getirmeniz sizden tek beklentimiz. Biz her daim yanınızdayız ve tek işimiz size hizmet etmektir.

Bu düşüncelerle çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiamıza 2021-2022 eğitim öğretim yılında sağlıklı, başarılı ve huzur dolu çalışmalar diliyorum.  

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.