ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı..

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı..

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz çocukların bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. 

Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yıl dönümünü buruk bir şekilde kutlamaktayız. Temennim odur ki bundan sonraki yıllarda Bayramımızı ruhuna uygun bir şekilde coşkuyla milletçe kutlarız. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Atatürk'ün şu hitabını hiç unutmayın: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun."

 

Nazan ŞENER 

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü

22-04-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.