ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDİREMİZ SAYIN NAZAN ŞENER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...

Cumhuriyetimizin kuruluşunun heyecanını 97 yıl sonra aynı sevinç ve gururla yaşıyoruz.

Bugün, Yüce Milletimiz istiklal ve istikbal yolunda verdiği büyük Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlandığı, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. Büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz, 97 yıllık tarihiyle bizlere; milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözünün bitmediğini göstermiştir. Bugün atalarımızdan bizlere emanet kalan cennet vatanımızın, kalkınma yolunda ilerlememizin çözüm yolu, milli birlik ve bütünlüğümüze sıkı sıkıya sarılmaktan geçiyor. Aziz milletimizin millî birlik ve beraberlikle neler başarabileceğine tarih defalarca şahit olmuştur. Güçlenen ve büyüyen Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır." veciz sözünde işaret ettiği gibi  Büyük Türkiye hedeflerine ulaşmadaki en büyük öncümüzdür.

Bizler eğitim camiası olarak, Cumhuriyetimizin benimsediği ilkeleri muhafaza ederek onu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmayı var gücümüzle sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum,

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Nazan ŞENER

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü

 

28-10-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.