ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kadınlar, toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır. Kadın; Annelik rolüyle bu dinamizme, yani yeni nesillere şekil verendir. Bu nedenle; kadına yapılan yatırım, aslında geleceğe yapılan yatırımdır. Dünyamızın yarısını oluşturan kadınların fikri ve duygusal katkısını karar mekanizmalarımıza hakkıyla katabildiğimiz zaman, daha yaşanabilir, daha huzurlu bir dünyaya erişeceğimize yürekten inanıyorum ve tüm Dünya Kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyorum.

"Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir" diyen Ulu Önder Atatürk'ün sözleri bugünün anlam ve önemini özetlemektedir aslında. Geçmişi iyi okuyarak, ders alarak ama bu geçmişe takılıp kalmadan ileriye bakacağımız; daha iyi ve güzelliklerle anılacak bir dönem inşa etmede kararlı olmalıyız. Kadınlarımızın sorunlarından çok, başarılarını, sevinçlerini ve ilhamlarını konuşacağımız nice 8 Mart'lara ulaşmak ümidiyle, herkesi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

Nazan ŞENER

İl Milli Eğitim Müdürü

08-03-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.