ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in yarıyıl tatil mesajı

İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in yarıyıl tatil mesajı

2019- 2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona eriyor. İlimizde bugün, 655 okulda 155.000 Öğrenci karne alıyor. Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,
Birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuzAlacağınız karneler sonucunda bir çoğunuz sevinecek bir kısmı ise üzülecek. Şunu unutmamanızı istiyorum; değerlendirmelerimiz   sizleri tam anlamıyla yansıtmamaktadır.  Aranızda bulunan birçok öğrencimiz kendi kapasitesinin farkında değil, neler yapabileceğinin, başarmanın ne büyük bir ödül olduğunun henüz farkına varamamış arkadaşlarımız onlar.  Bizim için asıl değerlendirme, vicdanlarımızda yapacağımız öz değerlendirmedir. Biz öğretmenler sadece sizin bize yansıttığınız başarıları ölçebilmekteyiz.   Ben şunu çok iyi biliyorum içinizde belki derslerinde başarısız gibi gözükse de üzerinde taşıdığı insani vasıflarla yani hoşgörüyle, saygıyla, edeple yüz almayı yüzlerce kez hak eden öğrencilerimiz var. Ben bugün başarılı olan öğrencilerimizle beraber o sessiz kahramanları selamlıyorum.
Değerli Gençler, Eğitim sadece not demek değildir. Eğitim, babaya, anneye, büyüğe saygıdır. Eğitim, küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir.  Eğitim, mensubu olduğumuz şerefli milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim vefadır. 

Değerli Veliler,
Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Karne, çocuğunuzun ne kadar zeki olup olmadığının bir göstergesi değildir. Çocuğun, eğitim dönemi boyunca öğretilen konuları ne kadar öğrenip, öğrenemediğini gösterir. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir.
Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır. 

 Kıymetli Öğretmenler,
Çocuğun yetişmesinde sırayla, Anne; evladın edep ve terbiyedeki göstergesi, Baba; çocuğun eğitimiyle yakından ilgilenen, hedefini tayin etmesinde yardımcı olan desteği, Toplum; sevgide saygıda, ilimde, dürüstlükte, terbiyede eksikliklerini gideren yardımcısı, Öğretmenler; cevheri otaya çıkartmada ve işlemede bir kâşif olmalıdır. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu bir yarıyıl tatili diliyorum.

Tüm kazanımlarımızı heybemize atarak bir dönemi daha geride bıraktık. Gözleri umut umut parlayan sevgili gençler; tatilinizi okuyarak, keşfederek ve üreterek geçirin. Zamanımızı en verimli şekilde kullanabilmek adına #egitimtakvimi2020 'yi de her gün takip etmeyi unutmayalım. Geleceğimize ilham veren çocuklarım; beraber çok işler başaracağız. Şırnak sizler sayesinde Başaracağım Diyor. Kıymetli velilerim, çocuklarımız tatilde sizlere emanet, ellerindeki karnelerin yanında yürek karnelerine de bakın lütfen. İkinci dönem büyük bir coşkuyla yeniden görüşmek üzere sağlıkla kalın, hepinize iyi tatiller diliyorum.

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.