ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİMİZ SAYIN ABDULLAH ÖĞMEN ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİMİZ SAYIN ABDULLAH ÖĞMEN ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

Valimiz Sayın  Ali Hamza Pehlivan ve eşi Sayın  Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kutlama programına katıldı.

 

Şırnak Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa  eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendiyle katılan Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan'ın yanı sıra Belediye Başkanı Sayın Mehmet Yarka, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Orhan Al, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Erkan, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Tamer Bilacan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Muzaffer Akçam, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Osman Geliş, AK Parti İl Başkanı Sayın İbrahim Halil Erkan, MHP İl Başkanı Sayın  Halil Tatar, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz sayın Abdullah Öğmen, kurum müdürleri, Şehit ve Gazi yakınları, kurumların kadın personelleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

 

Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından   Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan Konuşması başlayan program devamında protokoldekilerin konuşmaları yapıldı. Konuşmaların ardından Şırnak Belediyesinin hazırladığı video ve akabinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortak hazırladığı belgeselin sinevizyon gösterimi yapıldı.

  

 Doç. Dr. Derya Yücel'in "Akademide Kadın Olmak" ve Dr. Dicle Özcan Elçi'nin "Şırnak Üniversitesi'nde Kadın Temsilleri" konulu konuşmalarının ardından program, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Günay Tuzkaya ve bölüm öğrencilerinin müzik dinletileri ile sona erdi.

 

09-03-202109-03-202109-03-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.