ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ´ ün Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ´ ün Yarıyıl Mesajı

     Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hakettiğiniz karneleriniz, bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor.

     Karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve güven ortamında başarılı bir dönem geçirmiş olduğumuza inanıyor öğrencilerimizin yaşadığı karne heyecanını yürekten paylaşıyorum.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

      Öğretmen sadece bilgi aktaran, öğreten değil, bunların ötesinde eğiten, kişilik oluşmasında en büyük pay sahibi olan, çalışmalarıyla, bilgisi, tutumu ve davranışlarıyla çevresine örnek olan insandır. Sizlerin görev aşkı, sorumluluk bilinci ve büyük özveri içinde yapacağınız gayretli çalışmalarla daha nice başarılara ulaşacağımıza inanıyor ve güveniyorum. 

      Çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatıdır. Değişen dünyaya uyum sağlayabilmek, gençlerimizin en üst seviyede yetişmeleri için uygun eğitim ortamları hazırlamak durumundayız. Bu nedenle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı içlerinde var olan güç ve yeteneklerini ortaya çıkaran bir eğitim anlayışıyla yetiştirmeliyiz.

    Öğrencilerimizi dünya ile rekabet edecek donanıma sahip fertler olarak yetiştirebildiğimiz zaman görevimizi hakkıyla yerine getirmiş olacağız.

Sevgili Gençler, 

     Biz asıl olanın önce iyi insan olmak sonra bilgiyle donanmak olduğunu biliyoruz ve sizlerin bu şekilde yetişmeniz için gayret gösteriyoruz. Karnenizdeki notunuz ne olursa olsun bizler için çok değerli olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

    Üstün gayret gösterenler not ve belgeleriyle ödüllendirilirken karnesinde notları istediği kadar iyi olmayan öğrencilerimizin ise önümüzdeki dönemde daha çok çalışmaları gerektiği düşünmekteyim. Sizler zaman içerisinde görev ve sorumluluklarınızı tam olarak yerine getirdiğinizde başarılı bir geleceğe iyi bir hazırlık yapmış olacaksınız.

    Bugünümüzün neşesi, yarınımızın umudu, gözümüzün nuru, varlıklarıyla hayatımızı anlamlandıran sevgili öğrencilerimiz, hepinize iyi tatiller dilerken, dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okulunuza dönmenizi arzu ettiğimi vurgulamak istiyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz;

   Evlatlarınızı karşılıksız ve koşulsuz sevdiğinizi biliyoruz. Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleri ile paylaşmak için büyük bir heyecan içinde, beklenen başarıyı gösteremeyenler ise büyük bir endişe ve üzüntü içinde olacaklar.

    Sizlerden çocuğunuzun durumu ne olursa olsun onları mutlaka sevgi ile kucaklamanızı istiyoruz. Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız. Karnelerindeki durumlarının onlara olan duygularınızı etkilemesine izin vermeyiniz. 

    Onları arkadaşları ya da kardeşleri ile kıyaslamamaya özen gösteriniz. Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla muamele ederek iletişim kurmaya çalışın. 

    Çocuklarımızın almış olduğu karne notlarının bir başarı değerlendirmesi olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Her çocuğumuza kıymetli ve özel olduklarını hissettirmeli, asla çocuklarımıza olumsuz tutum içerisinde olmadan onları daha iyi bir gelecek için, sevgi dolu bir ortam oluşturmalı ve her yönüyle eğitim olanaklarını desteklemeleri gerektiğini düşünmekteyim.

    Gelecek eğitim döneminin daha başarılı geçmesi umuduyla hepinize iyi tatiller...

 

 

Ahmet ALAGÖZ

İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.