ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ Muhtarların Katılımı ile “Eğitim Toplantısı” Gerçekleştirdi

İlimiz merkez ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ, okulların durumu ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ Muhtarların Katılımı ile “Eğitim Toplantısı” Gerçekleştirdi

Mahalle muhtarlarını makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ, alanlarındaki okullarda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

Müdürümüz; “İlimizin mevcut sorunlarını muhataplarına nasıl götürüp dile getiriyorsanız aynı şeyi eğitim için de yapmalısınız. Muhtarlarımız eğitimle iç içe olmalıdır. Bize bu noktada destek olmalısınız.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasına devam eden Müdürümüz, eğitim alanında yapılan yeni yatırımlar hakkında muhtarlarımızı bilgilendirdikten sonra, alanlarındaki okullarda mevcut sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Okulların fiziksel ve eğitim ile ilgili problemlerini aktaran muhtarları dinleyen Müdürümüz, dile getirilen sorunları not alarak cevapladı. Müdürümüz, muhtarların mahalleleri ile ilgili sorunlara vakıf olduklarını, okulların ihtiyaçlarını ve velilerin taleplerini en iyi onların tespit ettiğini belirterek, okullarda sağlıklı ve kaliteli bir eğitimin verilebilmesi için muhtarlardan destek beklediklerini söyledi.

Okulların kamunun malı olması nedeniyle muhtarların eğitim kurumlarına yaklaşımlarının çok önemli olduğunun vurgulandığı toplantıda, bu süreçten sonra muhtarlarla okul arasında daha yoğun ve etkili bir iletişim kurulmasının, okullarda yaşanan sorunların çözümüne olumlu yönde katkı sağlayacağı sonucuna varıldı.

              Müdürümüz Nurettin YILMAZ,  ilgi ve katkılarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

15-08-201815-08-201815-08-201815-08-201815-08-201815-08-201815-08-201815-08-2018

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.