ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

        Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarının 99 yıl önce Samsun’a çıktığı ve Milli Mücadelemizin başlangıcının sembolü olan 19 Mayıs 1919 tarihini “Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

        19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliği ve silah arkadaşlarının desteğinde millet iradesinden alınan Kuvay-i Milliye gücüyle Balıkesir’den, Amasya’dan, Erzurum’dan, Sivas’tan başlatılan ve bütün Anadolu’ya uzanan yolculuğun ilk adımıdır.  Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğinin somut bir örneği olan ve siz gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı genci ve yaşlısıyla birlik ve dayanışma içinde milletçe her yıl coşkuyla kutlamaktayız.

        Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.” özdeyişinin ışığında kahraman ecdadımızın bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri olan sizlersiniz.  Ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyor, gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği bilinciyle sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

        Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor; aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.